Technologie čištění: 

koberců, čalounění, matrací, tvrdých podlah extrakční metodou nebo kotoučovým strojem.

Před započetím čištění všech níže zmíněných metod, nejdříve povrch vysajeme dvoumotorovým vysavačem Lindhaus s rotační klepací hlavicí, tím odstraníme prach, roztoče a případné hrubé nečistoty.

Čištění koberců provádíme dvěma možnými způsoby:

I. Extrakční metodou, za pomocí extrakčních strojů Santoemma . Do koberce nebo čalounění se vstřikuje nepěnivý čistící roztok, který se do povrchu zapracuje a poté se odsává roztok i s vyčištěnými nečistotami zpět do sběrné nádoby na znečištěnou vodu. Koberce a čalouněný nábytek se čistí touto metodou opakovaně, dokud je dosáhnuto kýženého výsledku a tou je důkladné vyčištění daného povrchu.

A : vysání rozpuštěných nečistot

B : mechanické působení kartáče

C : vstřikování čistícího roztoku

D : směr pohybu čistící hlavice

II. Kartáčovou metodou za pomocí kotoučového stroje, provádíme v případě rozsáhlých ploch a zátěžových koberců. Kotoučovým strojem s kartáčem na čištění koberců naneseme rotačním pohybem kartáče čistící roztok, koberec se kartáčuje a následně se špinavý roztok s pěnou odsaje. Poté následuje extrakční čištění.  

  • na podlahu se aplikuje speciální chemický roztok;
  • dále se provádí čištění podlahy rotačním strojem;
  • roztok spolu s nečistotami se odstraní pomocí vysavače na suché a mokré vysávání;
  • nakonec se provádí mytí podlahy čistým roztokem.

Používané stroje k čištění koberců a tvrdých podlah

Čistící stroj Santoemma Sharon brush

Sharon-Brush je extraktor s rotujícím kartáčem, určený pro profesionální úklid malých a středních ploch koberců a tvrdých podlah. Speciální zařízení dovoluje rychlé a snadné přepínání podle typu čištěných ploch. Sharon je díky své bytelné konstrukci a jednoduchosti ovládání vhodný pro kanceláře, hotely, penziony, obchody a kluby.

Přednosti:
1) Kompaktnost : S jedním strojem je možné čistit koberce i tvrdé podlahy se stejným nástavcem. Změna z čištění koberců na tvrdé podlahy se provede velmi jednoduše otočením přepínače. Malá šířka (jen 29 cm) pro profesionální čištění a mytí menších a středně velkých ploch koberců a podlah. Je lehký a je snadné ho převážet.

2) Výkon : Silný a spolehlivý motorový kartáč, který umožňuje kvalitnější a rychlejší čištění. Je možno tlačit stroj po tvrdé podlaze bez zdvihání vysávací hlavy a to díky vlastním vodícím kolečkům. Speciální profil odsávací hlavy snižuje čas schnutí.

 Santoemma SABRINA Santoemma SABRINA Maxi

Je to velmi výkonný profesionální multifunkční stroj pro extrakční čištění koberců, sedacích souprav, čalounění automobilů apod. Systém s vysokým sacím výkonem high waterlift umožňuje odstranit maximální množství nečistot a snižuje dobu schnutí. S přídavným zařízením FLORIDA s rotačním kartáčem zefektivňuje čištění koberců, výsledek je excelentní.

Soteco SCUP je profesionální čistič koberců na podvozku, který je vybaven nádobou s antikorozní úpravou. Vysavač má zabudované čerpadlo (48 W) pro účinné hloubkové tepování a výkoný motor (1080 W ) pro dobrý zpětný odtah.

Soteco CALIFORNIA:: Profesionální dvoumotorový extraktor na podvozku, vybavený nádobou s antikorozní úpravou. Vysavač má zabudované čerpadlo (90 W) pro účinné hloubkové tepování a výkoné dva motory (2 x 1080 W by-pass) Díky dvoumotorovému provedení je zajištěna vysoká sací schopnost

Soteco přídavné zařízení FLORIDA PRO EXRAKTORY: je univerzální příslušenství k čištění různých povrchů – extrakční čištění koberců – mytí lina a podobných povrchů - slouží jako přídavné zařízení k extraktoru. Velmi účinná elektrická hubice s rotačním kartáčem.

Čistící Jednokotoučový stroj AllServices multi 17"

 

Jednokotoučový jedno-rychlostní mycí a drhnoucí stroj určený pro střední provozy který je ideální pro čištění voděodolných povrchů jako je dlažba nebo linoleum, nebo na čištění koberců, využít se také dá pro broušení nebo pomalu obrátkové leštění. Možnost čištění za použití kartáčů různých tvrdostí a padů jeho pracovní šířka  je 432 mm  a  hmotnost 48 kg

Lindhaus   multifunkční vysavač s klepací hlavou

                                                    

Profesionální vysavač na vysávání s klepací hlavou, která důkladně hloubkově vysaje jakýkoli koberec. Jen vysavač s kvalitním klepačem je totiž schopen tzv. hloubkového vysávání koberců a matrací. Klepač dokáže pročesat koberec šetrně a ohleduplně k jeho struktuře a odstranit i prach, který svazuje kobercová vlákna. Tato uvolněná vlákna pak zachytí z okolí více prachu, což se projeví i na celkové prašnosti ve vysávaném prostředí a sníženému ulpívání prachu na nábytku.

Lindhaus LW 38 pro podlahová myčka šířka mycí hlavy 38cm

                                        

Lindhaus LW 38 pro je perfektní stroj pro mytí všech typů podlah, který dokáže odstranit většinu zaschlých nečistot. Myčka je vybavena vynikajícími stěrkami Easy Dry kdy je podlaha po čištění rychle suchá, takže ji můžeme okamžitě používat, velmi účinně odstraňuje nečistoty ve spárách, výborně se hodí pro úklid malých, členitých prostor jako jsou kanceláře, autosalony, hotely, restaurace, obchody, školy, školky apod. .

 

Hloubkové čištění vakuovou metodou  Vax Professional™,  čištění koberců, matrací,sedacích souprav jemným rotačním kartáčem s následným odstranění chlupů a nečistot, odstranění skvrn a zvířecích či tabákových pachů zajistíme prostřednictvím profesionální britské techniky Vax Professional™

Používáme mechanickou kartáčovací turbohlavici Vax - Tubro Tool (rotační kartáč), který slouží k snadnému a dokonalému vysávání čalounění od vlasů a ostatních nečistot z kořene vlasu čištěné látky.