Co přináší mokré čištění koberců

Při klasickém vysávání a čištění koberců jsou nečistoty odstraněny pouze z povrchu koberce a není dosaženo ani hloubkové čistoty, ani rozjasnění barev. Mokré čištění koberců odstraňuje důkladně všechny nečistoty jak z povrchu, tak vnitřku koberce. Zmizí nejen prach, mastnota nebo staré skvrny, ale i pachy z celé plochy koberce. Mokré čištění koberců nechá znovu rozjasnit a zazářit původní barvy koberce.

Pravidelným strojním (hloubkovým) čištěním lze dosáhnout nejen čistého a hygienického prostředí v místnosti, ale též prodloužit trvanlivost koberce nebo čalounění.

Koberec - nevyčištěnýNa obrázku vidíte koberec, který není pravidelně vysávaný a čištěný minimálně 1x ročně. Při pohledu ze shora se zdá, že veškerá špína a prach je pryč, ale podívejte se kolik nečistot stále zůstává vespod, u spodní části kobercových vláken a postupně tyto vlákna ničí. Není divu, že koberec se pak jeví jako opotřebený.

 

 

Koberec - vyčištěnýTento obrázek již zachycuje koberec po čištění. Veškerá špína je pryč, koberec je zase jako nový, vlákno je čisté, elastické a plné síly po celé své délce až k ose koberce. Jde o ten samý koberec.

 

 

Jemné prachové částice představují velký problém především pro alergiky. Vdechnuté částice jsou přímým dráždidlem a navíc na sebe nabalují i další alergeny, zejména exkrementy roztočů, plísní a bakterií. Roztoči a jejich alergeny jsou nejčastějším důvodem vzniku alergií jako je astma, senná rýma a jedinou cestou jak tomu zamezit je prát koberce alespoň 1x ročně.